Jesteś na: Strona główna / Oleje

Wyszukiwarka produktów

Szukaj wśród produktów:
 
w polach
    

Oleje

OLEJE hydrauliczne - W stałej ofercie Specol posiada pełną gamę olejów hydraulicznych, dzięki czemu Klient ma możliwość wyboru najbardziej odpowiedniego oleju, który zapewni prawidłową i bezawaryjną pracę urządzenia.
Oleje hydrauliczne produkowane przez Specol pracują w bardzo szerokim zakresie temperatur i ciśnień.

Podstawowe zakresy parametów olejów hydraulicznych Specol:

 • gęstość w 15°C zakres od 860kg/m3 do 894 kg/m3
 • lepkość kinematyczna w 40°C zakres od 15 mm2/s - 146 mm2/s
 • temperatura zapłonu zakres od 175°C do 220°C
 • temperatura płynięcia zakres od -35°C do -17°C

OLEJE hydrauliczno-przekładniowe - są olejami uniwersalnymi, stosowanymi w urządzeniach, w których producenci zalecają stosowanie olejów łączących funkcję zarówno oleju hydraulicznego jak i oleju do przekładni.

Oleje hydrauliczno – przekładniowe są stosowane głównie do smarowania układów hydraulicznych pracujących w ciężkich warunkach eksploatacyjnych np. w przemyśle wydobywczym jak i w hydromechanicznych skrzyniach biegów czy mechanizmach wspomagających układy kierownicze pojazdów mechanicznych.

OLEJE maszynowe - to grupa olejów stosowana głównie do smarowania lekko lub średnio obciążonych łożysk ślizgowych lub tocznych, a także innych elementów roboczych maszyn i urządzeń mechanicznych w różnych zakresach temperatur, zgodnie z instrukcja stosowania ( L-AN 22÷220; L-AN Z 10÷100).

Oleje maszynowe L-AN Z są olejami niskokrzepnącymi, które można stosować w maszynach i urządzeniach znajdujących się w okresie zimowym w pomieszczeniach nieogrzewanych.

Specjalnie dobrane dodatki olejów maszynowych powodują, że stosowane są również do smarowania przelotowego i kąpielowego szybkoobrotowych elementów maszyn włókienniczych, obrabiarek (olej Velso), do smarowania łożysk maszyn parowych taboru pływającego oraz łożysk narażonych na zetknięcie z wodą, z którą tworzą emulsje smarujące (oleje MN). Oleje MN mogą być także stosowane do smarowania łożysk maszyn narażonych na wyższe obciążenie jednostkowe.

OLEJE przekładniowe przemysłowe - sprzedawane pod nazwą handlową Trybospec, to specyficzna grupa produktów Specol charakteryzująca się bardzo wysoką jakością, ponieważ pracują najczęściej w wysoko obciążonych przekładniach przemysłowych, gdzie liczy się niezawodność smarowania
W ofercie Specol oleje przekładniowe przemysłowe podzielone są na 3 podkategorie:

 • Trybospec - do smarowania średnioobciążonych mechanicznych przekładni w temperaturach do 100°C
 • Trybospec CLP - do smarowania średnioobciążonych mechanicznych przekładni w temperaturach do 120°C
 • Trybospec SP - do smarowania wysokoobciążonych mechanicznych przekładni w temperaturach pracy do 120°C

OLEJE przemysłowe specjalne - szeroka gama tych olejów wyróżnia naszą ofertę spośród innych na rynku. Specjaliści SPECOL są w stanie przygotować olej pod każde indywidualne zamówienie.
W dziele olejów przemysłowych specjalnych prezentujemy jedynie te oprodukty, które sprzedawane są w sposób ciągły.
Produkty olejowe SPECOL dla przemysłu znajdują zastosowanie jako:

 • oleje turbinowe - Turbiso - do smarowania i chłodzenia łożysk turbin parowych, gazowych i wodnych,
 • oleje do hartowania - Hartso® - do obróbki cieplnej elementów z żeliwa, stali węglowej i stopowej,
 • oleje cylindrowe - Cylindrso® - do smarowania cylindrów, części rozrządowych i dławic maszyn parowych,
 • oleje grzewcze - Termso - używane jako olejowe nośniki ciepła,
 • oleje elektroizolacyjne - Specvolt - do napełniania transformatorów, przekładników i aparatury łączeniowej,
 • oleje do form - Formso - do smarowania form stalowych, drewnianych i z tworzyw sztucznych, w procesie produkcji prefabrykatów betonowych oraz form stalowych stosowanych w budownictwie.

OLEJE sprężarkowe - to niewielka acz często sprzedawana grupa olejów stosowana głównie do sprężarek powietrza oraz do sprężarek chłodniczych. W przypadku sprężarek powietrza podzielone są na dwie podkategorie klasyfikujące je w zależności od warunków pracy.
W stałej sprzedaży znajdują się:

Dużą grupę odbiorców SPECOL stanowią producenci urządzeń chłodniczych amoniakalnych, którzy wykorzystują wspaniałe właściwości oleju Compresso FRO. Może on pracować nawet w temperaturach do -50°C, np. w sprężarkach dwustopniowych z obiegowym systemem smarowania.

OLEJE silnikowe - Nowoczesne oleje silnikowe SPECOL spełniają wszelkie standardy i wymagania stawiane przez konstruktorów silników. Wszystkie produkty olejowe do samochodów osobowych i ciężarowych firmy Specol uwzględniają zmienne warunki ich pracy:

 • start zimnego silnika (szczególnie w okresie zimowym),
 • praca na biegu jałowym,
 • praca przy różnych obciążeniach,
 • zatrzymane silnika.

Oprócz olejów silnikowych w stałej ofercie Specol znajdą Państwo pozostałe rodzaje olejów i smarów zabezpieczających lub wspomagających Wasze pojazdy.

Nasi specjaliści doskonale znają się na olejach i potrafią rozpoznać potrzeby Klientów, a wynikiem tego jest nasza bogata oferta.

Sklep internetowy z olejami samochodowymi, olejemi hydraulicznymi, olejami maszynowimi