Wyszukiwarka produktów

Szukaj wśród produktów:
 
w polach
    

Płyny, smary, kosmetyki

Płyny do chłodnic - SPECOL jest również producentem niskokrzepnących płynów do chłodnic o nazwie handlowej GLIKOSPEC stosowanych w chłodnichach samochodowych, systemach klimatyzacji i centralnego ogrzewania. Płyn chłodzący może być także stosowany jako nośnik grzewczy lub chłodzący w instalacjach przemysłowych.

Płyny do spryskiwaczy samochodowych - to najbardziej charakterystyczne produkty SPECOL w ramach płynów eksploatacyjnych. Nowoczesne płyny do spryskiwaczy samochodowych są sprzedawane pod nazwą handlową SPEC BŁYSK. Posiadają bardzo przyjemny zapach, skutecznie myją szyby, nie działają szkodliwie na układ spryskiwaczy oraz na lakier samochodowy.

Płyny hamulcowe - przeznaczone są do stosowania w hydraulicznych układach hamulcowych i sprzęgłowych samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, motocykli, przyczep. Ich zleta jest, to że mogą być zamienne i mieszalne z płynami hamulcowymi spełniającymi odpowiednie wymagania i normy.

Smary - trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie jakiejkolwiek działalności gospodarczej opierającej się o maszyny bez stosowania środków smarnych. Współczesny przemysł i wykorzystywane przez niego urządzenia są maksymalnie zautomatyzowane. Każda z części poruszających się względem siebie wytwarza tarcie, obniżając trwałość urządzenia i produkując ciepło, które musi być jakoś odprowadzane.

Smary SPECOL, to specjalnie opracowane produkty w oparciu o doskonałe receptury, które zmniejszają tarcie między powierzchniami przedmiotów (maszyn), stykającymi się bezpośrednio ze sobą, oraz poruszającymi się względem siebie. Smar działa na zasadzie penetracji wszelkich, najmniejszych szczelin pomiędzy tymi powierzchniami. Tworzy w ten sposób warstwę poślizgową poprzez całkowite odseparowanie od siebie tych powierzchni.

Wszystkie smary SPECOL spełniają jednocześnie dodatkowe funkcje, takie jak np. usprawnienie odprowadzania ciepła, ochrona antykorozyjna.

Firma SPECOL jest również dystrybutorem znanej niemieckiej marki OKS. Wszelkie informacje na temat produktów znajdą Państwo na stronie producenta: http://www.oks-germany.com/pl/ natomiast cennik można pobrać tutaj.

Wydłużamy żywotność Państwa maszyn i zwiększamy ich sprawność działania.